pragulos

Pacientų mobilumo stebėsena

Pragulos – tai vietinis išeminis odos, poodinių ir gilesnių audinių pažeidimas, išsivystęs sutrikus audinių mitybai dėl nepakankamo audinių aprūpinimo deguonimi sutrikus kraujotakai spaudžiamose kūno paviršiaus vietose. Literatūros duomenimis, pirmąsias dvi savaites gulint ligoninėje, pragulos išsivysto 10 – 25 proc. geriatrinių pacientų, o po šlaunikaulio galvutės lūžių – net 66 proc. pacientų. Vyresnio amžiaus ligonių, kuriems išsivystė pragulos, mirtingumas yra keturis kartus didesnis nei pragulų neturinčių pacientų, o papildomai išsivysčius sepsiui mirtingumas gali viršyti 50 proc. Dėl šių įvardintų priežasčių pragulų profilaktika yra ypatingai svarbi pacientams, turintiems judėjimo sutrikimų.

Tiek procentų pacientų po šlaunikaulio galvutės lūžių išsivysto pragulos
66%

Viena iš svarbiausių pragulų išsivystymo rizikos mažinimo priemonių – nuolat gulinčio paciento kūno padėties keitimas ne rečiau kaip kas 2 val. Pastovi pozicijos variacija gerina kraujotaką, kas neleidžia atsirasti odos pažeidimams bei kraujo užkrėtimui.

Dažnai sveikatos priežiūros įstaigose nepakanka specialistų, tiesiogiai dirbančių su judėjimo negalią turinčiais pacientais. Dėl mažo specialistų skaičiaus sunku kontroliuoti ir kokybiškai teikti slaugos paslaugas, o tai lemia papildomas išlaidas pragulų gydymui. Paskaičiuota, jog Europos Sąjungoje vienos pragulos gydymas vienam pacientui per metus kainuoja apie 20 000 eurų.

Tiek lėšų per metus
0 EUR
Skiriama vieno paciento pragulų gydymui

Šiuolaikinių technologijų sprendimas

Šiuolaikinės medicinos technologijos pristato prietaisą, leidžiantį monitoruoti paciento, turinčio judėjimo negalią, kūno padėtį ir transliuoti pranešimus apie būtiną padėties keitimą. Tai mažas, lengvas, vandeniui atsparus, ant krūtinės klijuojamas prietaisas, ne tik stebintis paciento padėtį, bet ir skatinantis pačius pacientus keisti padėtį.

Monitoruoja vertikalią kūno padėtį ir siunčia pranešimus
dėl būtino padėties keitimo poreikio.

Monitoruoja sėdėjimo padėtį, vertina spaudimo pasiskirstymą ir praneša, kada reikia keisti padėtį.

Praneša, kada pacientas pakilo iš lovos ir kiek laiko išbuvo horizontalioje
padėtyje.

Vertina paciento mobilumo lygį ligoninės ribose.

Technologijos svarba

Tokios technologijos yra ypatingai didelė pagalba sveikatos priežiūros personalui, kurie gali tiksliai įvertinti paciento judesius ir spręsti apie būtinas procedūras ar intervencijas. Iš prietaiso duomenys bevieliu ryšiu perduodami į bendrą vaizdinį stebėjimo langą, kuriame galime matyti realiai, šiuo metu, monitoruojamų pacientų parametrus. Programoje naudojamos suprantamos ir aiškios spalvos, atvaizduojančios paciento padėtį ir poreikius. Žalia – nereikia keisti padėties, Geltona – artėjama prie padėties keitimo poreikio, Raudona – būtina atitinkama padėties keitimo procedūra. Paspaudus ant paciento įrašo eilutės, pateikiami individualaus paciento istoriniai duomenys. Įspėjamieji signalai padeda tolygiai, reikiamu laiku, pagal nustatytą protokolą užtikrinti kiekvieno nejudančio ar sunkiai judančio paciento reikmes, siekiant išvengti pragulų ir sepsio atsiradimo.

Kompiuteryje analizuojami duomenys leidžia administracijai pagreitinti reikiamų dokumentų formavimo ir spausdinimo procesus, bei efektyviai valdyti pacientų mobilumo programas.

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą