Mobilus spirometras 1

Miniatiūrinis spirometras padės astma sergantiems pacientams

Miniatiūrinio portabilaus spirometro nauda

Spirometrai jau daug metų naudojami klinikinėje praktikoje. Šie prietaisai naudojami plaučių fiziologijoje ir kvėpavimo ligų diagnostikoje. Jų pagalba nustatomi plaučių tūriai ir talpos – tai oro kiekiai, kuriuos žmogus įkvepia ir iškvepia. Dažniausiai šis diagnostikos metodas naudojamas pacientams, sergantiems astma ir obstrukcine plaučių liga. Tačiau iki šiol spirometrų panaudojimas buvo apsunkintas, nes praktiškai galėjo būti prieinamas tik gydymo įstaigose. Tuo tarpu, jeigu pacientai šį prietaisą visada turėtų prie savęs, tai leistų sumažinti ligos paūmėjimų skaičių, geriau prognozuoti ligos eigą bei sumažinti steroidų vartojimą.

Miniatiūrinis spirometras


Tačiau šiuo metu jau kuriami miniatiūriniai spirometrai, ir juos plaučių ligomis sergantys pacientai galės naudoti namuose. „Protingas“ miniatiūrinis spirometras leis tiksliai išmatuoti tokias svarbias plaučių funkcijas, kaip iškvėpimo tūris (FEV1), gyvybinis tūris (FVC), iškvėpimo greitis (FEFmax) ir kt. Išmatuoti parametrai bus perduodami į specialią programėlę išmaniajame telefone, taip pat pagal poreikį persiųsti gydytojui. Gydytojai plaučių funkcijos matavimo rezultatus galės peržiūrėti tokiose internetinėse platformose, kaip Google Fit, Epic, Apple HealthKit, AllScripts.

Naujasis spirometras bus labai lengvai naudojamas, todėl bus tinkamas tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Taip pat gamintojai atkreipia dėmesį, kad visą tai vartotojai gaus už labai nedidelę kainą. Ką gi, pagyvensime pamatysime, nes kol kas naujasis prietaisas dar tik praeina klinikinių tyrimų stadiją kartu su American Thoracic Society ir European Respiratory Society.

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą