Infekcines ligos

Ateities infekcinių ligų diagnostika ir stebėsena

Šiuo metu, norėdami pasitikrinti ar nesergame infekcine liga, privalome registruotis apsilankymui pas gydytoją, atvykti į sveikatos priežiūros įstaigą, laukti eilėje, mums turi paimti mėginius, reikia laukti rezultatų įvertinimo. Šiame procese privalo dalyvauti sveikatos priežiūros specialistai – gydytojai, slaugytojos, laboratorinės medicinos specialistai.

Įsivaizduokite, jeigu mėginį galėtumėte išsitirti patys ir atsakymą po kelių sekundžių pasitikrinti savo mobiliajame telefone? Gali būti, kad tokia infekcinių ligų diagnostika bus netolimos ateities sveikatos priežiūros sektoriaus dalis.

2015 m. medicinos prietaisų parodoje (MEDICA 2015), buvo pristatytas momentinio diagnostinio testavimo prietaisas. Su išmaniuoju telefonu valdomas įrenginys naudoja specialiai sukurtus biologinius sensorius, kurie leidžia greitai įvertinti paciento mėginį. Būtent šios technologijos pagalba yra žymiai sumažinami infekcinių ligų nustatymo laiko ir finansiniai ištekliai. Šio prietaiso veikimo ir lengvo naudojimo principai pagrįsti ilgamete ekspertize, šiuolaikine elektronika ir pažangiomis nano-biotechnologijomis.


Prietaiso panaudojimo galimybės

Su prietaisu naudojama platforma yra pajėgi nustatyti bet kokio tipo baltymų biologinius žymenis, kas reiškia, jog šios technologijos pritaikymas sveikatos priežiūros srityje yra labai platus. Šiuo metu pagrindinė prietaiso paskirtis – nustatyti C reaktyvinio baltymo (CRB) kiekį kraujyje, kuris naudojamas uždegiminio proceso organizme vertinimui. Naujausių medicinos prietaisų parodoje tai buvo pristatyta kaip efektyvi priemonė mažinant netinkamo antibiotikų kiekio išrašymą pacientui. Prietaiso kūrėjai planuoja plėsti prietaiso testavimo galimybes ir jį pritaikyti kitų ligų diagnostikoje, įskaitant gripą, ŽIV, periodonto ligas.

Veikimo mechanizmas

Analizės atlikimui nereikia jokių sudėtingų prietaisų, tai tik elektronika. Kai mėginiai, tokie kaip seilės, šlapimas ar kraujas yra uždedami ant vienkartinio sensoriaus lusto, biologiniai žymenys, esantys kraujyje, jungiasi su lusto paviršiuje esančiais specifiniais proteinais. Elektroninis signalas verčiamas į testo rezultatus, kurie bevielio ryšio pagalba perduodami į mobiliojo telefono programėlę.

Prietaiso nauda

Prietaiso mobilumas, mažas mokymų ir tyrimo atlikimo priežiūros poreikis leidžia testavimą ir stebėseną atlikti bet kam, bet kurioje vietoje. Tai yra ne tik idealus prietaisas profesionalams, bet taip pat ir pacientams, esantiems namuose. Patikima ankstyva diagnostika naudojant šį prietaisą leis efektyviau reaguoti į infekcinės ligos eigą ir veiksmingiau ją gydyti.

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą