Kompresines kojines4

Energiją taupančios kompresinės kojinės

Šiame naujų technologijų amžiuje dažnai girdime terminus „išmanus telefonas“, „išmanus laikrodis“, netgi „išmani knyga„. O kaip jums skamba „išmanios kojinės“?

Tiek suaugusiųjų kenčia nuo lėtinio venų kraujotakos nepakankamumo
40%

Apie 40 proc. suaugusiųjų kenčia nuo chroniško venų kraujotakos nepakankamumo, sukeliančio skausmus, patinimą, opas ir venų varikozę. Dažna chroniško venų nepakankamumo priežastis yra giliųjų venų trombozė, dėl kurios 600,000 amerikiečių kasmet patenka į ligonines. Ši liga yra viena iš svarbiausių išvengiamų mirčių priežasčių. Taipogi, 3 milijonai amerikiečių kenčia nuo kojų tinimo, sukelto chroniškos limfedemos, kuri yra chirurginio gydymo (ypač onkologinių ligų) pasekmė. Kompresinės kojinės yra skirtos šių problemų sprendimui – kraujo apytakos gerinimui, patinimo mažinimui ir tuo pačiu kraujo krešulių (trombų) susidarymo profilaktikai.

Tiek amerikiečių kasmet patenką į ligoninę dėl
0
Giliųjų venų trombozės

Energiją taupančios kompresinės kojinės


Kompresinių kojinių sukeliami nepatogumai

Didžiajai daliai (apie 60 proc.) pacientų – ypatingai vyresnio amžiaus, turintiems viršsvorį ar kenčiantiems nuo artrito – yra per sunku užsidėti ir nusiimti kompresines kojines ir per daug nepatogu jas nešioti ilgą laiką. Alternatyvus gydymo būdas yra pneumatinis kompresinis prietaisas, kuris naudoja pripučiamą rankovę tam, kad atkartotų ritminius blauzdos raumenų susitraukimus. Tačiau jis yra per brangus, nepatogus, triukšmingas ir riboja judėjimą.

Matydami didelę medicininių kompresinių kojinių paklausą, Izraelio inžinieriai, kartu su save technologijų „maniaku“ vadinančiu Omeru Zelka, pasiryžo šią spragą rinkoje užpildyti. Komanda sukūrė energiją taupančias kojines/blauzdines, kurios, kaip tikimasi, padidins prisitaikymą ir apsaugos nuo prakaitavimo, kraujo krešulių ir opų susidarymo.

Šios išmaniųjų technologijų medicininės kompresinės kojinės pagamintos iš mažos savikainos polimero, kuris išsitempia ir susitraukia tam, kad per elektrinius impulsus, generuojamus 3V baterijos, masažuojant stimuliuotų kraujo cirkuliaciją. O. Zelkos sukurtos išmaniosios kojinės apsigaubia aplink koją be jokio traukimo ją užsimaunant ir nusiimant. Kojinė lieka lygi ir nesusiraukšlėjusi, net po aktyvaus judėjimo, taigi yra patogi ir elegantiška.

Sudėtinga užsimauti, nusimauti. Pagrįsta statinio spaudimo principu.

Prieš

Patogu, prisitaiko prie kojos apimties. Pagrįsta masažiniu principu

Didžiausias lūžio taškas

Prieš kelis metus O.Zelka sužinojo apie elektroaktyvius polimerus – išmanią medžiagą, kuri gali būti valdoma elektros impulsais. Dirbant prie jos savo namų laboratorijoje, kurią jis įkūrė 2012 m., tyrėjas galiausiai išrado elastinį bintą, kuris išsiplečia ir susitraukia pagal elektroninius impulsus. Tada jis pagalvojo, kaip tai galima geriausiai pritaikyti rinkoje.

„Mes išbandėme krūvą idėjų ir kompresinės kojinės tiko idealiai“ – teigė Zelka. Pokalbiai su gydytojais ir pacientais parodė, jog pagrindinė problema nėra pneumatiniai prietaisai, o labiau medicininės kompresinės kojinės. „Tai mūsų manymu buvo didžiausias pacientų „skausmas“, kurį mes pajutome su jais šnekėdami, ir šis jų poreikis yra žymiai didesnis nei atrodė iš pradžių“.

Kol kas šios medicininės kojinės dar nėra pardavinėjamos rinkoje, tačiau pabaigus antrąjį finansavimo etapą, kuriame, gavus klinikinio galimybių/tinkamumo ir reglamentavimo patvirtinimus prototipui, planuojama pradėti nuo Azijos ir Japonijos šalių masinės gamybos.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą