Vaisingumo matuoklis4

Šiuolaikinis vaisingumo periodo nustatymas

Ovuliacija. Su šiuo žodžiu dažnai yra siejamos moters vaisingos dienos ir nėštumas. Tačiau žinoti tikslias ovuliacijos dienas yra svarbu ne tik poroms, norinčioms susilaukti vaikų, bet ir norintiems natūraliu būdu planuoti šeimą. Svarbiausias moterų, kurioms aktuali tiksli ovuliacijos diena, tikslas – susilaukti naujagimio. Ovuliacijos dienų skaičiavimo metodika buvo naudojama jau nuo 1930 m. ir kiekviename dešimtmetyje keitėsi. Bet nuolatinis tikslios bazinės temperatūros matavimas (BKT) reikalauja daug moters pastangų, pvz.: fiksuoti temperatūrą kas dieną tuo pačiu metu tokioje pačioje padėtyje, gautas reikšmes registruoti į savarankišką dienyną, atlikti parametrų kaitos analizę, ilgas laikas matavimo metu ir kt.
Mokslininkai intensyviai dirba, siekdami ir šioje srityje pasiekti geriausių rezultatų bei palengvinti BKT matavimus. Naujausių technologijų parodoje „MEDICA 2016“ buvo pristatytas pirmasis tokio pobūdžio išmanusis prietaisas, kuris fiksuoja moters BKT ir perduoda duomenis į mobilųjį įrenginį, kuriame specialiai sukurta programa atlieka duomenų analizę.

Prietaisas naudojamas miego metu ir yra tvirtinamas pažasties srityje siekiant gauti kuo tikslesnius parametrus. Prietaise esantis sensorius fiksuoja duomenis kas 4 sekundes ir tai reiškia, kad skirtingose miego stadijose yra kaupiama net iki 20 000 temperatūros matavimų. Toks didelis parametrų įrašų srautas reikalingas nustatyti kuo tikslesnę ovuliacijos datą. Kartu su šiuo prietaisu veikia programa, kuri įrašo duomenis, saugo jų istoriją ir atlieka analitinį vertinimą. Prietaisas pajėgus išsaugoti iki 240 val. įrašų atminties istoriją, kuri programoje atvaizduojama grafiniu būdu, siekiant palengvinti ovuliacijos dienų identifikavimą.

Vaisingumo matuoklis


Prietaiso savybės

Temperatūros fiksavimas

– Pastovus bazinės kūno temperatūros matavimas
– Tikslumas – 0,05 C◦

Duomenų istorija

– Duomenų išsaugojimas – 240 val. įrašų
– Galimybė dalintis duomenimis su partneriu
– Duomenų eksportavimas
– Duomenų prieiga bet kuriuo metu
– Duomenų atvaizdavimas grafiškai
– Ekspertų rekomendacijos

Praktiškas

– Kompaktiškas, patogus ir saugus naudoti

Analizė

– BKT pokyčiai, variacijos
– Ovuliacijos dienų nustatymas
– Vaisingų/nevaisingų dienų periodai
– Menstruacijų periodai
– Miego kokybės analizė

Priminimai

– Priminimai dėl vaisingų dienų
– Priminimai dėl vaistų vartojimo
– Priminimai dėl menstruacijų

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą