pilates treniruotes nauda sveikatai

Pilates treniruotės – nauda sveikatai, mitai, patarimai

Trumpai apie Pilates treniruotes


Pilates treniruotėse atliekami judesiai, kurių pagrindinė paskirtis – liemens raumenų stabilizavimas ir stiprinimas. Judesiai dažnai atrodo paprasti, tačiau neapsigaukite…

Pilates judesiai atliekami labai tiksliai ir kontroliuojant kūną. Svarbiausia šių treniruočių dalis- tikslumas, kūno kontrolė ir nepriekaištinga technika.

Pilates treniruotes galite atlikti ant Jogos kilimėlio treniruočių salėje, namuose, Pilates studijoje. Tačiau norint pradėti treniruotis svarbu turėti kvalifikuotą Pilates trenerį, kuris stebės Jūsų atliekamus judesius ir pataisys, nes kaip jau minėjome, svarbiausia- tikslumas ir technika. Kitu atveju galite nepajausti šios mankštos naudos ir sau tik pakenkti.

Pilates treniruočių nauda sveikatai įrodyta mokslu


pilates treniruotes lankstumas

1. Pagerina kūno lankstumą ir sąnarių mobilumą.

pilates treniruotes pilvo presas

2. Stiprina pilvo ir nugaros raumenų jėgą bei ištvermę.

pilates treniruotes nugaros skausmas

3. Sumažina juosmeninės dalies nugaros skausmą.

pilates treniruotes miego kokybe

4. Gerina miego kokybę.

pilates treniruotes koncentracija

5. Lavina dėmesio sutelkimą į kūną ir laikyseną.

Prieš Pilates treniruotes reikia pasikonsultuoti su specialistu, jeigu:


 • Neseniai buvote operuoti

 • Esate nėščia

 • Jums daugiau nei 40 metų

 • Sergate širdies-kraujagyslių sistemos ligomis

 • Patyrėte kaulų-raumenų sistemos traumą

 • Turite didelį viršsvorį

Pagrindiniai Pilates treniruočių mitai


 • Pilates treniruotės skirtos tik moterims

Pilates treniruotės stiprina apatinės dalies pilvo preso raumenis, dubens dugno raumenis. Visi šie raumenys svarbūs nėštumo metu, taip pat reprodukcinei, šlapimo sistemoms. Dėl šios priežasties ir dėl to, kad Pilates treniruotės nereikalauja galingo vyriško riaumojimo atliekant pratimus, daugelis mano, jog ši mankšta skirta moterims.

Tačiau tai yra visiška netiesa. Visų pirma, Pilates treniruotes sukūrė vyras Joseph Pilates. Antra, dauguma vyrų sportininkų naudoja Pilates judesius kaip priedą treniruotėse su svoriais arba ištvermės(angl. cardio) treniruotėse. Pavyzdžiui, žinomi aukšto lygio sportininkai vyrai- Kobe Bryant, Lebron James ir Tiger Woods į savo treniruočių programas įtraukia Pilates pratimus.

 • Pilates treniruotės yra gera ištvermės (angl. cardio) treniruotė, skirta sudeginti daug kalorijų

Remiantis 2004 ir 2006 metais atliktais tyrimais buvo nustatyta, kad Pilates treniruotės reikšminai nesumažino tiriamųjų svorio, tačiau pastebimai sustiprino raumenis, padidino ištvermę, pagerino lankstumą. Taigi, jei norite tik numesti svorio ir sudeginti riebalų, geriau rinkitės kitus aerobinius užsiėmimus (bėgimą, važinėjimą dviračiu, ėjimą).

Ką reikia žinoti prieš pirmas Pilates treniruotes?


 • Dėvėkite kuo labiau prie kūno prigludusius rūbus. Tokiu būdu treneris galės geriau pamatyti kūno padėties klaidas ir Jus pataisyti.

 • Nedėvėkite avalynės, būkite tik su kojinėmis. Dauguma Pilates pratimų reikalauja didelės pėdų atramos kontrolės. Taip pat kai kurie pratimai atliekami su kojų pirštais.

 • Neišsigąskite liemens raumenų skausmo po pirmosios treniruotės. Per kelias treniruotes Jūsų pilvo ir nugaros raumenys pripras prie Pilates pratimų.

 • Nenusivilkite ir nesusierzinkite, kai treneris nuolat koreguoja Jūsų kūno padėtį. Praėjus kelioms savaitėm pradėsite geriau jausti savo kūną ir tikrai sulauksite pagyrimų.


Jei susidomėjote Pilates treniruotėmis, jas galite išbandyti mHealth.lt fizinės medicinos klinikoje.

pilates treniruotes vilniuje
Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


 • Naujienos

  Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

 • Produktai

  Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

 • Nuorodos

  Pateiksime įdomių straipsnių ir patarimų apie sveikatą.

Įveskite elektroninį paštą