mini robotai6

Mini-robotai, kurie imituoja žmogaus raumenų susitraukimus

Minkštieji mini robotai ir jų panaudojimo sritys

Ecole politechnikos instituto mokslininkų komanda kuria minkštus, lanksčius ir keičiančius savo formą robotus. Oro pagalba robotai gali judėti ir elgiasi kaip žmogaus raumenys. Robotai pagaminti iš nebrangių medžiagų ir gali būti gaminami dideliais kiekiais bei prieinami kiekvienam.

Dažniausiai robotus įsivaizduojame kaip nelanksčias, kieto metalo paviršiaus mašinas. Tačiau mokslininkai Ecole institute griauna tokius žmonių įsitikinimus ir sukūrė miniatiūrinius, minkšo paviršiaus robotus.

Mini robotai yra sukurti naudojimui ant žmogaus kūno ir turėtų padėti žmonėms, turintiems judėjimo funkcijų sutrikimų. Šie robotai pagaminti iš elastomerų- silikono, gumos ir tikrai gali būti saugiai naudojami. Minkštieji robotai juda, keičiantis oro spaudimui specialiai tam skirtuose „oro balionėliuose“, kurie sudaro roboto kūno pagrindą.

Pasak mokslininkų, šie robotai gali būti naudojami reabilitacijoje ir namų slaugos priežiūroje. „Mūsų robotų dizainas yra sutelktas į saugumo užtikrinimą“ – teigia viena mokslininkių, Jamie Paik. „Labai maža tikimybė susižeisti, dėvint egzoskeletą, kuris pagamintas iš minkštų medžiagų“- pridėjo mokslininkė.

Minkštieji mini robotai


Robotų veikimo modelis

Savo straipsnyje, mokslininkai pademonstravo, kad jų sukurtų robotų prototipai gali tiksliai nuspėti kaip eilė modulių, sudarytų iš nedidelių, sujungtų oro kamerų, gali tiksliai ir koordinuotai judėti. Robotai gali išsitempti iki penkis ar net šešis kartus didesnio, nei įprasto ilgio.

„Mes atlikome daug simuliacijų ir sukūrėme modelį, pagal kurį galime nuspėti kaip robotai deformuosis, kaip keisis jų forma, tankumas ir medžiagų savybės, iš kurių jie pagaminti.“ – sakė Gunjan Agarwal, pagrindinis publikacijos autorius.

Reabilitacjos diržas

Mokslininkai panaudodami savo sukurtus mini robotus sukūrė diržą skirtą reabilitacijai. Sukurtas diržas susideda iš kelių eilių robotų, kurie gali išlaikyti paciento tiesią ir taisyklingą liemens poziciją, atliekant reabilitacijos pratimus. Be to robotai gali ir asistuoti pacientui atliekant per sudėtingus judesius.

Ecole instituto mokslininkai dirba kartu su Lausanne Universitetine ligonine, kur bandoma taikyti šį sukurtą diržą pacientams, patyrusiems galvos smegenų insultus. Diržas gali padėti pacientams lengviau išlaikyti liemenį ir atgauti prarastą motorinę kontrolę. Kol kas diržo prototipas nėra labai patogus, turi būti prijungtas prie išorinių oro pompų. Kitas žingsnis turėtų būti sistemos miniatiūrizavimas ir visos sistemos patalpinimas nedideliame dirže.

Reabilitacijos diržas

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą