dermatoskopascover

Dermatologija ir mobilus telefonas

Istorija

Mokslininkas Kolhaus 1663 m. didinamuoju stiklu pirmasis pradėjo tyrinėti odos paviršių naudodamas įvairią techniką (naftos produktus, alyvuogių aliejų, gliceriną ir kt.), tačiau didžiausia revoliucija įvyko, kai vokiečių dermatologas Johann Saphier 1920 m. odos pakitimų analizei atlikti pradėjo naudoti odos mėginio panardinimo į aliejų ir stebėjimo binokuliariniu mikroskopu metodą bei įvedė terminą “Dermatoskopija” (ang. “Dermatoscopy”).

Mokslininkas Helmut A. Heine pasiryžo sukurti ryškesnį, jautresnį bei patogesnį dermatoskopą. Kartu su dr.Otto Braun–Falco 1990 m. jie pristatė pirmąjį nešiojamą dermatoskopą DELTA 10. Tai buvo didelis atradimas dermatologijoje siekiant sumažinti odos ligų susirgimų riziką.

Mokslininkas Helmut A. Heine 1949 m., Vokietija


Dermatoskopo svarba

Keičiantis aplinkai ir gyvenimo būdui mūsų odai iškyla ypatingai didelis pavojus: dėl oro užterštumo, nesveiko maisto, saulės aktyvumo, buityje naudojamų chemikalų ir kt. Šiandien odos vėžys yra viena iš labiausiai paplitusių onkologinių ligų. Tačiau ligą diagnozavus ankstyvose stadijose net 95 proc. visų jos atvejų yra išgydomi. Nuolatinė įtartinų odos pakitimų stebėsena ir savalaikė specialisto konsultacija sumažintų ligos sergamumą bei mirtingumą. Būtent dėl šio tikslo mokslininkai ir siekė sukurti prietaisą, kuris padėtų lengvai, greitai ir tiksliai ištirti odos pakitimus. Ir jiems pavyko!

Anksti diagnozavus maždaug tiek odos vėžio atvėjų yra išgydomi
95%

DELTA 10, 1990 m. Pirmasis nešiojamas dermatoskopas


Mobilus dermatoskopas

Dabar patys galime tyrinėti odos paviršių ir diagnozuoti odos pakitimus, kurie ilgainiui gali virsti liga. Tyrimų rezultatų net nereikia nešti gydytojui – turint skenuotą vaizdą telefone jį galime persiųsti gydytojo konsultacijai. Sukurtas ypač tikslus ir kokybiškas dermatoskopas, kuris skenuoja odos paviršių naudojantis mobiliuoju telefonu (iOS arba Android).


Prijungtas prie mobiliojo telefono prietaisas siunčia nuotraukas į specialią programėlę, iš kurios jas galima perduoti gydytojui specialistui. Taip pat siūloma klausimų – atsakymų programėlė, kuria naudojantis galima anonimiškai siųsti klausimus licenzijuotiems dermatologams nuotoliniu būdu ir gauti atsakymus dėl odos pakitimų.

Prietaiso sudedamosios dalys:
1. Mediciniškai pagrįstas, dermatologijoje naudojamas objektyvas.
2 Poliarizuota LED šviesa.
3. Universalus USB raktas , įkrovimo dalis.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą