5post

Medicina jūsų mobiliajame telefone

Jau nebekelia nuostabos tai, kad telefone skaitome knygas, juo fotografuojame ir filmuojame, žiūrime video filmus, siunčiame elektroninius laiškus, naudojamės navigacija ir kt. O kas, jeigu mūsų mobilusis galėtų nustatyti gliukozės kiekį kraujyje, atliktų kraujo tyrimą, išmatuotų arterinį kraujo spaudimą, pulsą, stebėtų akies dugno kitimus ar mikroskopuotų įvairius audinius? Tai – ne ateities vizijos, šias technologijas jau galima įsigyti kiekvienam norinčiam šiek tiek priartėti prie mobilios medicinos naujovių. Pristatome 10 mobilių išradimų naudojamų medicinoje, kurie pradedami naudoti.

1. Elektrokardiograma

Norint stebėti širdies ritmo pakitimus, visai nebūtina apsilankyti pas gydytoją ir laukti eilėse kol bus užrašyta elektrokardiograma, o vėliau tikėtis greitų atsakymų. Dabar EKG galite lengvai ir kokybiškai užsirašyti patys, net neišėję iš namų. Mokslininkų sukurtas ir klinikiniais tyrimais pagrįstas EKG užrašymo prietaisas leidžia duomenis perduoti į mobilų telefoną (iOS ir Android) bei jūsų gydytojui. Šis prietaisas leidžia stebėti širdies ritmo sutrikimus (pvz.: prieširdžių virpėjimą) ir laiku gauti gydymo rekomendacijas.
Naudojimas: Tiesiog uždėkite pirštus ant prietaiso metalinių jutiklių. Jutikliai fiksuoja EKG ir duomenys perduodami į mobilųjį telefoną. Išmatuoti parametrai yra kaupiami ir saugojami. Esant poreikiui šiuos duomenis galima persiųsti sveikatos priežiūros specialistui, detalesnei analizei.

2. Gliukozės kiekis kraujyje

Pagaliau gliukozės kieko kraujyje matavimo reikšmių nebereikės užsirašinėti ir kaupti bei bijoti, kad pamiršite jį pasimatuoti, taip pat nebereikės su šūsniu lapų eiti pas gydytoją, konsultacijai. Gliukozės kiekio matavimas kraujyje ypač palengvėjo, kai buvo sukurtas prietaisas jungiamas į mobilų telefoną (iOS ir Android prietaisus). Tai ne tik gliukometras, bet kartu ir speciali programa, skirta kaupti duomenis, priminti pacientui, jog atėjo laikas pamatavimui bei siųsti duomenis gydytojui nuotoliniu būdu. Tai lengvas ir patogus būdas matuoti gliukozės kiekį kraujyje būnant bet kurioje vietoje ir užtikrinti nuolatinę ligos kontrolę.
Naudojimas: Dezinfekuokite rankos pirštą iš kurio imsite kraują. Naudodamiesi sukurtu prietaisu paimkite kraujo mėginį ir prietaisą prijunkite prie mobiliojo telefono, įjunkite mobilią programėlę. Po kelių sekundžių savo mobiliajame telefone pamatysite gautus rezultatus. Išmatuoti parametrai yra kaupiami, saugojami ir, jeigu reikia, juos galima persiųsti sveikatos priežiūros specialistui.

3. Arterinis kraujo spaudimas bei pulso dažnis

Su šiuo prietaisu ir mobiliuoju telefonu galima išmatuoti sistolinį ir diastolinį kraujo spaudimą bei širdies susitraukimų dažnį. Tai paprastas, patogus ir šiuolaikiškas matavimo būdas. Kaip ir kitų mobilių prietaisų atveju, išmatuoti parametrai kaupiami ir atvaizduojami diagramomis, o norint gauti sveikatos priežiūros specialisto konsultaciją, juos galima persiųsti.
Naudojimas: Tiesiog uždėkite manžetę ant žasto (virš alkūnės) ir įjunkite prietaisą. Programa mobiliajame įrenginyje bus automatiškai aktyvuota. Mobiliojo prietaiso ekrane pamatysite matavimų reikšmes.

4. Ausies išorinės klausomosios landos ir būgnelio apžiūra

Jau dabar tėvai, būdami namuose, gali fiksuoti vaikų ausies ertmės vaizdą naudodamiesi mobiliuoju telefonu ir prie jo prijungtu mobiliu otoskopu. Jeigu kyla įtarimas dėl ausies ertmės infekcijos ar sužeidimų, vaizdus galima persiųsti šios srities gydytojui, specialisto konsultacijai. Visi atliktų apžiūrų duomenys yra išsaugojami.
Naudojimas: Prietaisas tvirtinamas prie mobiliojo telefono kameros ir pridedamas prie ausies išorinės klausomosios landos. Aktyvuojama speciali programėlė ir fiksuojamas vaizdas, kuris išsaugojamas mobiliajame telefone. Esant poreikiui, vaizdai persiunčiami gydytojui, kuris įvertinęs situaciją, sprendžia apie tolimesnius veiksmus.

5. Akies dugno tyrimas

Sveikatos priežiūros įstaigose akių ligų diagnostikai naudojami oftalmoskopai dažniausiai yra stacionarūs, dideli ir vienetiniai. Išradimas, padėsiantis greičiau, pigiau ir lengviau tirti akies dugno vaizdą – nešiojamas oftalmoskopas. Šis prietaisas nėra toks jautrus kaip stacionarus, tačiau turint didelės raiškos kamerą telefone (iOS arba Android) galima fiksuoti pakankamai kokybiškas tinklainės nuotraukas ar vaizdo įrašus. Dėl greito vaizdo fokusavimo bei nepriklausomos kūno padėties, tyrimo metu juos ypač patogu naudoti tiriant vaikų ir naujagimių akies dugno pakitimus.
Naudojimas: Pritaisykite mobilų prietaisą prie telefono kameros. Įjunkite programėlę, pažymėkite kurią – kairę ar dešinę akį tirsite – ir pridėkite telefoną prie tiriamosios akies. Atlikite akies dugno nuotraukas ar vaizdo įrašus.

6. Vaisingumo matuoklis

Šeimų, negalinčių susilaukti vaikų, skaičius sparčiai auga. Medicinai pažengus į priekį atsiranda įvairių procedūrų, tyrimų ir metodikų, padedančių planuoti ir susilaukti kūdikio. Vienas iš tokių būdų – naujausiomis technologijomis paremtas, efektyvus ir patogus vaisingumo dienų matuoklis, jungiamas prie mobiliojo prietaiso. Šis prietaisas matuoja elektrolitų koncentraciją kraujyje, imant seilių arba gimdos kaklelio gleivių mėginius. Jutiklių pagalba išmatuotų parametrų kaita atvaizduojama vaisingumo kalendoriuje tam tikro spektro spalvomis (nuo šviesių iki tamsių atspalvių). Tai padeda identifikuoti vaisingas dienas ir didžiausią tikimybę pastoti. Prietaisą prijungus prie mobiliojo telefono (iOS arba Android), speciali programėlė leis ne tik sekti vaisingas dienas, bet ir kaupti matavimo parametrų istoriją.
Naudojimas: Prijunkite prietaisus prie mobiliojo telefono (adapterį ir pasirinktą jutiklį). Pridėkite burnos seilių jutiklį prie liežuvio ir monitoriaus pagalba prietaisas nustatys elektrolitų kaitą jūsų seilėse. Jeigu pradėsite naudoti gimdos kaklelio gleivių jutiklį, monitorius leis stebėti kaip kinta estrogenų ir progesteronų kiekis jūsų organizme. Visas matavimo reikšmes galite pamatyti mobiliojo telefono programėlėje esančiame vaisingumo kalendoriuje, kuriame atitinkamais atspalviais atvaizduojamos vaisingos dienos.

7. Dermatoskopija

Odos vėžys – viena iš labiausiai paplitusių onkologinių ligų. Laiku ligą diagnozavus net 95 proc. visų atvejų galima išgydyti. Nuolatinė įtartinų odos pakitimų stebėsena ir savalaikė specialisto konsultacija sumažintų ligos sergamumą bei mirtingumą. Siekiant šio tikslo mokslininkai sukūrė dermatoskopą, kurį galima naudoti prijungiant prie mobiliojo telefono (iOS arba Android). Prietaisas leidžia naudojantis mobiliuoju telefonu skenuoti odos paviršių ir aptikti odos audinių pakitimus. Vaizdai išsaugojami ir juos galima persiųsti gydytojui dermatologui.
Naudojimas: Pritvirtinkite dermatoskopo prietaisą prie telefono, įjunkite programėlę ir atlikite vaizdo fiksavimą.

8. Echoskopas

Tai mobilus, belaidis, nešiojamas echoskopas, plačiai naudojamas visame pasaulyje. Ypatingai patogus echoskopijos tyrimų atlikimui nuotoliniu būdu. Šiuo prietaisu gali naudotis asmenys, neturintys medicininio echoskopuotojo išsilavinimo ir siųsti medžiagą specialistų konsultacijai. Be to mūsų sukurtos telekonsultacijų programėlės pagalba galite echoskopijos tyrimo metu tiesiogiai transliuoti vaizdą į kitą įrenginį, kas leidžia gydytojui „online“ būdu vertinti situaciją ir spręsti apie tolimesnių sprendimų seką.
Naudojimas: Įjunkite echoskopą ir mūsų programėlę planšetiniame kompiuteryje. Prisijungus konsultantui, galite atlikti sonogramą, kuri bus perduodama į nutolusį įrenginį.

9. Temperatūra

Termometras, keičiantis visų temperatūrą matuojančių prietaisų istoriją – naujausiomis technologijomis ir klinikiniais tyrimais pagrįstas termometras, nuotoliniu būdu perduodantis duomenis į mobilųjį telefoną. Greitas, paprastas, nereikalaujantis įprastinio kontakto su organizmo skysčiais (seilės, prakaitas) sterilus termometras, leidžia ne tik pamatuoti temperatūrą, bet ir išsaugoti temperatūros reikšmes, gauti priminimus dėl temperatūros matavimo bei mobiliajame telefone fiksuoti susijusius simptomus, vartojamus vaistus. Dėl greito temperatūros matavimo ypač patogus vaikams ir naujagimiams.
Naudojimas: Įjunkite prietaisą ir lėtai juo perbraukite neliečiant odos (kelis milimetrus virš odos paviršiaus), pradedant nuo kaktos vidurio link smilkinio srities. Po kelių sekundžių prietaise pamatysite fiksuotą kūno temperatūrą. Duomenys automatiškai perduodami į jūsų telefoną.

10. ŽIV ir sifilio testas

Kolumbijos universiteto mokslininkai sukūrė prietaisą, kuris prijungtas prie mobiliojo telefono, gali diagnozuoti susirgimus ŽIV ir sifiliu. Dėl nedidelės kainos ir greito testo atlikimo šis prietaisas ypač patogus naudoti besivystančiose šalyse, kur ŽIV ir sifilio paplitimas ypač didelis ir mažai kontroliuojamas.
Naudojimas: Dezinfekuojamas rankos pirštas, iš kurio imamas kraujo mėginys. Kraujas imamas į plastikinį kolektorių, kuris įstatomas į prietaisą, prijungtą prie mobiliojo telefono. Aktyvuojama programėlė ir įjungiamas prietaisas. Po 15 minučių mobiliojo telefono ekrane matomas tyrimo rezultatas.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą