miego apykoje

Miego apykojė kūdikiams

Visi žinome, kad geras ir kokybiškas miegas labai svarbus mūsų gyvenimo kokybei. Tačiau ypatingai svarbus ramus miegas kūdikiams ir mažiems vaikams. Šiuolaikiniame streso ir nuolatinio skubėjimo pasaulyje tėveliai neturi galimybės nuolat stebėti vaiką, kai jis miega. Dažna vaiką auginanti šeima turi nuotolinius stebėjimo prietaisus, kurie padeda išgirsti, kada vaikas prabudo, kada pradėjo verkti ar kitus garsus, kuriuos skleidžia prietaiso aplinka. Šie prietaisai po truputį tobulėjo ir garsinius jutiklius pakeitė vaizdo kameros, kurios vaizdą ir garsą perduoda į mobilųjį telefoną ar kitą nešiojamą prietaisą. Tačiau nei vienas toks įrenginys negali tiksliai išmatuoti kiek laiko vaikas miegojo, kiek kartų prabudo, kokia jo temperatūra ir kitų gyvybinių parametrų.

Mokslininkų komanda pristato pirmąjį tokio pobūdžio prietaisą, kuris sukels tikrą revoliuciją kūdikių ir vaikų miego stebėsenos, vertinimo ir analizės srityje. Šios idėjos ir sukūrimo autoriai – tėveliai, taip pat auginantys mažus vaikus – Chris Bruce and Matthew Spolin. Jie siekė sukurti ne nuolatinio vaizdo stebėjimo prietaisą, kuris prikausto tėvelius prie kameros, o įrenginį, kuris įspėtų apie pakitusią ir neįprastą kūdikio savijautą.

Išmanioji kūdikio apykojė


Prietaiso sudedamosios dalys

1. Kūdikio kulkšnies juosta, kuri stebi vaiko gyvybines funkcijas: padažnėjusį širdies ritmą, temperatūrą, kvėpavimą.

2. Įkroviklis, kuris turi jutiklius triukšmui, šviesai, temperatūrai ir drėgmei patalpoje nustatyti.

Monitorius kaupia tūkstančius įrašų per minutę, kad padėtų tėveliams laiku pastebėti:

• Jei kūdikio širdies ritmas yra didesnis ar mažesnis nei įprasta.
• Jeigu yra didelė tikimybė, kad kūdikis greitai prabus.
• Kokia kūdikio miego padėtis: ant pilvo ar ant nugaros.
• Koks kūdikio kvėpavimo dažnis
• Kokia kūdikio savijauta prabudus: nervingas ar ramus.
• Ar patalpoje nėra per šviesu ar per didelis triukšmas, kad kūdikis ramiai miegotų.
• Nustatyti ar tinkama temperatūra patalpoje.

Prietaiso nauda

Kad bereikalingai negąsdinti tėvelių, stebimi parametrai telefone nėra atvaizduojami skaitinėmis reikšmėmis. Pagal atitinkamą algoritmą ekrane rodomi vaizdai, kurie padeda lengviau suprasti informaciją apie kūdikio gyvybinius parametrus, pvz.: jeigu vaiko parametrai yra normos ribose, ekranas atvaizduojamas žalia spalva, jeigu yra neįprastinės normos – tuomet rodoma raudona spalva.

Šis prietaisas ne tik matuoja ir atvaizduoja parametrus, bet ir kaupia duomenis bei juos analizuoja – tai padeda tėveliams stebėti kūdikio miegą ir priimti tinkamus sprendimus miego kokybei gerinti. Taip pat šis prietaisas apskaičiuoja, kiek kūdikis turi miegoti ir kokiomis aplinkos sąlygomis yra geriausias ir tinkamiausias miegas.

Nuolatinis stebėjimas ir žinojimas, kada kūdikis prabus, leidžia tėveliams planuoti laiką ir skirti daugiau laiko sau ar tiesiog atlikti reikiamus darbus. Šis prietaisas suteiks saugumo jausmą, kad jūsų vaikas, būdamas vienas, miegos saugiai.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą