Gimdos kaklelio vezys main

Aukštųjų technologijų ginklas kovoje su gimdos kaklelio vėžiu

Apie PAP testą

1940-ais, George Papanicolaous atrastas PAP testas tapo standartiniu patikros dėl gimdos kaklelio vėžio testu – anuomet moterų žudikui numeris vienas ir, šiandien, ketvirtam dažniausiai pasitaikančiam vėžiui tarp moterų.

Neįtikėtina, bet PAP testas išliko standartu nepaisant stiprių trūkumų. Tepinėlis turi būti siunčiamas į laboratoriją analizei (kas užtrunka keletą dienų), turi aukštą netikslių rezultatų lygį ir mėginys imamas tik iš išorinės gimdos kaklelio pusės, nepaisant to, kad vėžys prasideda vidiniuose sluoksniuose. Be to, PAP testas nėra lengvai prieinamas besivystančiose pasaulio šalyse, tokiose kaip Indija, Afrika ir Kinija, kur gimdos kaklelio vėžys vis dar yra pagrindinė mirties priežastis tarp moterų.

Ateities medicininis prietaisas, kuris pasirodys 2017 m., optiškai nuskenuojant gimdos kaklelį nustatyto ankstyvus vėžio požymius, išanalizuoja vaizdinę medžiagą ir nustato vietą, kurioje reikia atlikti biopsiją.


Naujovės kolposkopijoje

Izraelio kompanija kuria ir bando geresnę alternatyvą: naujausių technologijų kolposkopą – instrumentą, naudojamą moterų patikrai dėl ginekologinių ligų. Kolposkopija dažniausiai atliekama po teigiamo PAP tepinėlio testo, ir, jeigu nustatomos įtartinos ląstelės, moterims privalo būti atlikta biopsija.

Šiuo prietaisu viskas atliekama vieno vizito metu. Juo optiškai nuskanuojami vidiniai gimdos kaklelio sluoksniai, gauti duomenys tuojau pat išanalizuojami ir, jei reikia, nustatoma kurioje vietoje atlikti biopsiją. Tai apsaugo nuo nerimo laukiant koloskopijos rezultatų ir biopsijos paskyrimo, o tuo pačiu per šį laukimo laiką vėžys gali išplisti. Prietaiso ligos nustatymo ir prognozavimo galimybės – 90 proc. tikslumas. Šis mobilus prietaisas taipogi gali būti naudojamas sunkiai pasiekiamose vietovėse ir jam naudoti reikalingas tik trumpas sveikatos priežiūros specialisto apmokymas.

Naujojo prietaiso ligos diagnozavimo tikslumas
90%

„Mūsų prietaisas nuskenuoja optines gimdos kaklelio dalis ir nusiunčia analizei tiesiog esamo vizito metu“ – teigia atradėjas ir vadovas IIan Landesman. Prietaisas gali nustatyti ligą labai ankstyvose stadijose ir tai turi didelę reikšmę, nes taip suteikiama pakankamai laiko veiksmingam gydymui. Prietaisas nuskenuoja maždaug 100 gimdos kaklelio segmentų, naudodamas maždaug 20 optinių dalių kiekvienam segmentui tam, kad užtikrintų aukštą tyrimo specifiškumą. „Mes integravome tuos segmentus į žemėlapį, kad galėtumėme nurodyti gydytojui įtartinas vietas. Mūsų optika gali nustatyti, kas vyksta ląsteliniu lygmeniu visuose gimdos kaklelio sluoksniuose“ – pasakoja I. Landesman.

Kitais metais produktas bus testuojamas klinikiniuose tyrimuose Izraelyje ir Vengrijoje. 2017 metais kompanija tikisi aplikuoti CE sertifikatams Europoje ir FDA – Amerikoje.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą