cukrinisdiabetaPOST

Išmanioji apyrankė sergantiems cukriniu diabetu

Du jauni Taivano išradėjai sukūrė diabetikams skirtą inovatyvų nešiojamą medicininį įrenginį. Išoriškai šis įrenginys panašus į fitneso apyrankę ir vadinasi Circle Life. Išradėjų nuomone šis įrenginys turėtų iš esmės pakeisti diabetu sergančių žmonių gyvenimo kokybę, kontroliuojant cukraus kiekį organizme ir naudojant insuliną.

Išmanioji apyrankė sergantiems cukriniu diabetu


Paprastai diabetikai yra priversti dažnai tikrinti cukraus kiekį kraujyje bei reguliuoti jį naudodami insuliną. Kiekvieną kartą tai atliekama padarant insulino injekcijas. Nors šiuolaikiniai insulino injekcijų instrumentai padaryti taip, kad iki minimumo sumažintų skausmo pojūčius, tačiau tai vis tiek nemalonu. Taivano išradėjai nusprendė sujungti visus naujausius išradimus diabeto kontrolės ir gydymo srityje į vieną įrenginį. Circle Life įrenginyje sumontuotas neinvazinis cukraus kiekio nustatymo sensorius ir insulino pleistras su mikro adatomis injekcijoms. Taip pat prietaisas belaidžiu būdu prisijungia prie išmanaus telefono su būklės stebėjimo programine įranga.

Tradicinio ir Circle Life cukrinio diabeto kontroliavimo būdų palyginimas


Naujasis įrenginys jau laimėjo net keletą prestižinių apdovanojimų, tokių kaip 2015 metų konkurse Great Design Competition (Taivanas) ir prizas „Best of the Best“ 2016 metų konkurse Red Dog Design Awards (Vokietija).

Kita vertus būtina atkreipti dėmesį, kad naujajame įrenginyje naudojamos technologijos, kurios apsaugotos JAV ir Japonijos patentais, todėl kol kas negalima pradėti šio įrenginio serijinės gamybos ir pateikti rinkai. Tiesa, keletas tarptautinių kompanijų šiuo metu derasi su produkto kūrėjais ir patentų laikytojais dėl gaminio komercializavimo.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis diabetu sergančių žmonių skaičius pasaulyje išaugo nuo 108 mln. 1980 metais iki 422 mln. 2014 metais. Kasmet dėl diabeto miršta apie 1,5 mln. žmonių, dar 2,2 mln. miršta dėl priežasčių, kurias sukelia per didelis cukraus kiekis kraujyje.

Tiek išaugo cukriniu diabetu sergančių žmonių skaičius Nuo 1980 metų
314 MLN.
Kasmet dėl diabeto pasaulyje miršta apie
0
Žmonių
Tiek žmonių pasaulyje
0
Miršta dėl didelio cukraus kiekio sukeliamų priežasčių

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą