ismanioji nesiokle

Išmanioji nešioklė

Nei vienas iš mūsų neprisimename, apie ką galvojome ir ką patyrėme, kai buvome mamos įsčiose. Medicina ir naujausios technologijos dar nepasiekė tokio lygio, kad galėtume atvaizduoti pasąmonės vaizdus iki kūdikio gimimo, tačiau viena Izraelio įmonė sukūrė specialią „nešioklę“, kuri padeda suprasti, stebėti ir artimiau bendrauti su vaiku. Ši įmonė pradėjo gaminti išmaniąsias „nešiokles“ su sensoriniais jutikliais tėvams, kad jie galėtų kuo artimiau bendrauti su dar negimusiu kūdikiu. Kompanija kuria eilę nešiojamų sensorinių prietaisų, kurie padėtų tėvams stebėti ir palaikyti ryšį su kūdikiu nėštumo laikotarpiu ir po gimimo.

Pirmasis iš siūlomų produktų yra keturių garsiakalbių garso sistema, įdiegta į specialų palaikymo diržą, kuris vaisiui sukuria saugią, 360 laipsnių girdėjimo patirtį. Naudojantis mobiliomis technologijomis (telefonas, mp3 grotuvas ir kt.) į šį prietaisą yra siunčiama muzika ar kitas įrašytas garsas (pvz.: tėvų skaitoma pasaka, istorija), kuris padeda nuraminti kūdikį ar lavinti kūdikio receptorius tiesiog gimdoje. Įmonė, siekdama patobulinti šiuos prietaisus, sukūrė antrąjį pažangesnį „nešioklės“ modelį, kuris dar ir analizuoja jūsų muzikos ar garsų struktūrą tam, kad jūsų kūdikiui pateikiamas garsas būtų saugiame ir patogiame lygmenyje, atitinkančiame jo konkrečias vystymosi stadijas.

Išmanoji nešioklė


Apie nešioklę

Tai nešiojamas elastinis monitorius, su įmontuotais sensoriais, kurie 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę, pasitelkdami Bluetooth technologiją tiekia duomenis apie vaisiaus ir motinos širdies ritmą vėlesnėse nėštumo stadijose. Duomenys perduodami į duomenų saugyklas, kurios yra prieinamos tik besilaukiančioms moterims ir jų gydytojams. Ši „nešioklė“ naudojama ir tam, kad padėtų gydytojui anksti nustatyti tokias vaisiaus sveikatos problemas kaip širdies ritmo sutrikimai, hipoksija ar sulėtėję vaisiaus judesiai.

Jau dabar kuriamas dar naujesnėmis technologijomis paremtas prietaisas, kuris buvo pristatytas Nešiojamų technologijų Parodoje Londone. Tai – sensorinė, algoritminė ir apps programų platforma, kuri visų pirma bus pardavinėjama kaip vartotojų klasės prietaisas ir tik tada kaip sustiprintos/patobulintos medicininės klasės įrenginys. Ši programa atvaizduoja vizualinį kūdikio vaizdą, paremtą jo širdies dūžiais ir judesiais gimdoje.

Nešioklės nauda

Pasak klinikinės strategijos direktoriaus Orinat Ido, formalaus nėštumo metu, prietaisas gali būti naudojamas tam, kad sumažintų nerimą. Numatomas betarpiškas naudojimas yra nuotolinis ir visiškai saugus kūdikio sveikatos būklės stebėjimui. Netolimoje ateityje sistema suteiks galimybę anksti nustatyti galimus sutrikimus ir atlikti intervencijas, jeigu yra kažkokių sveikatos problemų.

„Technologijos įmantrumas ir tam sukurtų sensorių jautrumas tikrai leidžia paversti tai, kas buvo tik klinikinių duomenų rinkimas, į pasyvų, nuolatinį ir patikimą duomenų surinkimą namų sąlygomis“ – teigė kūrybos grupės narys, Tel Avivo universiteto kompiuterinių mokslų profesorius besispecializuojantis duomenų gavybos, mašinų mokslo ir signalų apdorojimo medicininiame pritaikyme. „Tikimės, jog tai suteiks geresnę priežiūrą didesniam moterų skaičiui, todėl, kad jis pakeis tokius įrenginius kaip kardiotokografą ar kitus elektroninius vaisiaus stebėjimo įrenginius.

Taip pat tai bus labai naudingas dalykas pačioms besilaukiančiosioms, nes prietaisas yra mobilus. Todėl nėščios moterys gali jį dėvėti netgi gimdymo metu, nes prietaisas neriboja judesių amplitudės.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą