Karujo paemimas4

Šiuolaikinis kraujo paėmimas be adatų

Kiekvienam vaikui gydytojas asocijuojasi su baltu chalatu ir švirkštu su didele adata. Dažnai ir suaugusiam pacientui kraujo paėmimas iš venos ar plaštakos smiliaus nėra viena iš mėgiamiausių procedūrų. Nepaisant šios procedūros paprastumo, reikia sugaišti nemažai laiko registracijai pas gydytoją, laukimą pacientų eilėje. Kartu patiriami nemalonūs pojūčiai tiek fizine, tiek psichologine prasme.

O jeigu kraujo paėmimo procedūra nesukeltų jokio skausmo ir būtų atliekama be adatos dūrio į odą? Ar tai mus paskatintų dažniau atlikti kraujo tyrimus ir profilaktiškai tikrintis? Vienareikšmiškai – TAIP.

Mokslininkų komanda iš JAV išsikėlė tikslą – individualizuoti laboratorinių kraujo tyrimų atlikimą kiek įmanoma labiau priartinant prie asmeninės aplinkos ir suteikiant komforto pojūtį. Kuriamas prietaisas gali būti naudojamas sveikatos priežiūros įstaigose, sveikatingumo centruose ar tiesiog kiekvieno žmogaus namuose, nereikalaujant specialių medicinos žinių. Specialios technologijos pagalba kraujo paėmimas taps neskausmingu, saugiu ir greitu.


Veikimo mechanizmas

Prietaisas klijuojamas prie odos paviršiaus ir laikomas 2 minutes. Naudojant vakuumo principą iš odoje esančių paviršinių kapiliarų mažomis adatėlėmis paimamas nedidelis kiekis kraujo, kuris įsiurbiamas į prietaiso kanalus. Kanaluose kaupiamas kraujas yra išlaikomas nepriklausomai nuo žmogaus padėties. Užpildžius reikiamą kiekį kraujo, jis perpilamas į specialius mėgintuvėlius ir išsiunčiamas arba pristatomas į laboratoriją. Klinikiniuose tyrimuose dalyvaujantys pacientai teigė, jog ši procedūra yra beveik visiškai neskausminga. Šiuo metu prietaisas gali įsiurbti 0,5 kubinio centimetro kraujo kiekį, kurio pakanka cholesterolio, infekcijų, cukraus kieko ir vėžinių ląstelių nustatymui kraujyje.

Tikimąsi, kad šio prietaiso naudojimas padidins žmonių, periodiškai tikrinančių savo sveikatą, skaičių. Dėl patogaus, saugaus ir greito beskausmio kraujo paėmimo pacientui suteikiamas didesnis savarankiškumo lygmuo. Be to, tai gali būti revoliucija sveikatos priežiūros sektoriuje, pakeisianti patį kraujo tyrimų atlikimo ir ligų diagnozavimo bei stebėsenos procesą.

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą